Parafia rzymskokatolicka

pod wezwaniem

Opieki Matki Bożej

w Kamieniu

Nr 49/ 2023

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E S K I E

I NIEDZIELA ADWENTU

03.12.20231.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele. Adwent jest okresem przygotowania do świętowania Uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz przypomina nam o oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek św. Barbary, patronki górników i hutników;
 • w środę wspomnienie św. Mikołaja;
 • czwartek wspomnienie św. Ambrożego;
 • w piątek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 • 2.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic różańcowych, natomiast po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii świętej.


  3.Od poniedziałku zapraszam na Mszę św. „Roratnią” o godz. 17:00. Msze św. Roratnie – ku czci Najświętszej Maryi Panny od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00, natomiast w sobotę o godzinie 7:00. Szczególnie zapraszam Dzieci i zachęcam, tak jak to miało miejsce w ubiegłych latach, do przyniesienia na tę Mszę św. lampionów adwentowych. W okresie Adwentu Msze św. w tygodniu będą sprawowane o godz. 7:00 i 17:00. Przed Mszą św. poranną oraz wieczorną okazja do spowiedzi św.


  4.W tym tygodniu Pan Organista rozpoczyna roznoszenie pobłogosławionych opłatków na stół wigilijny. Przyjmijmy Pana Organistę z życzliwością, wyrażając jednocześnie wdzięczność za jego posługę w naszej Parafii.


  5.Do nabycia są tygodniki katolickie „Gość niedzielny” oraz „Niedziela”. Dla młodszych dzieci jest kolejny, grudniowy numer czasopisma pt. „Staś”.


  6.Za troskę o porządek w kościele oraz przy kościele dziękujemy Paniom:

 • Barbarze Jasińskiej, Weronice Grela, Annie Knapik oraz Teresie i Michałowi Sykała.
 • Na przyszły tydzień o troskę o porządek proszę:

 • Annę Załusińską, Grażynę Lelek, Sylwię Górecką i Janinę Kuglin.

 • 7.Rozpoczynając kolejny Adwent w naszym życiu chciejmy dobrze wykorzystać czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzę miłego wypoczynku niedzielnego i wszelkich potrzebnych łask na czas Adwentu oraz rozpoczęty nowy tydzień. Pozdrawiam Parafian starszych i chorych przebywających w domach i szpitalach.