Nr 29/ 2024

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E S K I E

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

21.07.2024r.

1.  W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

• w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny;
  • we wtorek święto św. Brygidy;
  • w środę wspomnienie św. Kingi;
  • w czwartek święto św. Jakuba, apostoła; w tym dniu kierowcy i podróżujący czczą swego patrona – św. Krzysztofa.
  • w piątek wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP;

• 2.  Sierpień to czas pieszych pielgrzymek – szczególnie – na Jasną Górę. Dla zainteresowanych pielgrzymowaniem do Częstochowy w ramach 44. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej podaję informację, że zapisy odbędą się w Parafii św. Mikołaja w Liszkach w salce przy plebanii. Bliższe szczegóły w ogłoszeniu w gablocie przy kościele.

3.  Odpowiadając na prośbę Organizatorów kieruję również zaproszenie do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej z naszej Parafii, która odbędzie się w dniu 15 sierpnia, br. Kontakt oraz wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki u Pań: Anny Nowak oraz Marii Wyka.

4.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia tygodnik katolicki „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”, a także sierpniowy, numer czasopisma dla dzieci „Staś”.

5.  Za troskę o porządek w kościele oraz przy kościele dziękujemy:

• Dorocie Starowicz, Joannie Starowicz, Renacie Kamińskiej – Nowak i Panu Jerzemu Mędrela.

• Na przyszły tydzień o taką troskę proszę:

• Marię Wolarek, Lilię Kaniowską, Annę Gara i Pana Grzegorza Gara.

• 6.  Wszystkim Parafianom i Gościom, życzę miłego wypoczynku niedzielnego oraz błogosławieństwa Bożego i Opieki Matki Bożej w rozpoczętym tygodniu. Pozdrawiam Parafian starszych i chorych przebywających w domach i w szpitalach.