Parafia rzymskokatolicka

pod wezwaniem

Opieki Matki Bożej

w Kamieniu

Nr 20/ 2024

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E S K I E

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

19.05.2024r.1.  Niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończymy w roku liturgicznym okres Wielkanocy. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.


2.  Dzisiaj w naszej Parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyły we Mszy św. o godzinie 11:30. Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i rodzin w „Białym Tygodniu” o godz. 17:00. W tym tygodniu nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 17:00.


3.  W przyszłą niedzielę 26 maja, podczas Mszy św. o godz. 11:00, dzieci z klasy IV SP przeżywać będą swoją rocznicę I Komunii Świętej. Okazja do spowiedzi św. dzieci w tym tygodniu przed Mszą św. o godz. 17:00 oraz w piątek również po Mszy św. o godz. 17:00.


4.  W kalendarzu liturgicznym – w tym tygodniu – obchodzimy:

 • w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;

 • w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;


 • 5.  Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remont kościoła.


  6.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia tygodniki: „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”, a dla najmłodszych miesięcznik „Staś”.


  7.  Za troskę o porządek w kościele oraz przy kościele dziękujemy:

 • Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.

 • Na przyszły tydzień troskę o porządek w kościele powierzamy Paniom:

 • Aleksandrze Sroka, Magdalenie Hajto, Renacie Kucia i Władysławie Kutermak.

 • 8.  Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękuję za dar ołtarza w postaci nowych świec ołtarzowych oraz odnowienie lichtarzy pod te świece.


  9.  Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym tygodniu. Niech otwartość na Ducha Świętego, który napełnia Kościół swoimi darami ożywia naszą wiarę, nadzieję i miłość chrześcijańską w życiu codziennym. Dzieciom pierwszokomunijnym niezapomnianych chwil z pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii oraz radości w gronie najbliższej rodziny. Pozdrawiam Parafian chorych i starszych przebywających w domach i szpitalach.