Parafia rzymskokatolicka

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E S K I E

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02.2024r.

1.  Dzisiaj obchodzimy w Kościele Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Troska o dzieło misyjne Kościoła sprawiała, że od 2006 roku druga niedziela Wielkiego Postu w Polsce jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

2.  Zapraszam i zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych w naszej Parafii. W piątek Droga Krzyżowa: O godz. 16:30 zapraszam dzieci, natomiast o godzinie 17:30 dorosłych i młodzież. W niedzielę po Mszy św. o godz. 16:00 Gorzkie Żale.

3.  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca marca. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godz. 8:30. Msza św. o godz. 7:00 i 17:00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy o godz. 7:00.

4.  W przyszłą niedzielę, 3 marca, przy naszym kościele parafialnym odbędzie się kiermasz zorganizowany przez Fundację im. Brata Alberta z filią w Czernichowie. Zgromadzone środki przeznaczone będą na cele prowadzenia Warsztatów Terapii Zajęciowej. Zapraszamy do udziału w kiermaszu po Mszy św. o godz. 8:00 i 11:00.

5.  Do nabycia są tygodniki katolickie: „Gość niedzielny” oraz „Niedziela”. Dla najmłodszych marcowy numer czasopisma „Staś”.

6.  Za troskę o porządek w kościele oraz przy kościele dziękujemy:

• Paniom: Marii Nowotarskiej, Barbarze Wosik, Marii Łatak oraz Panu Krzysztofowi Kwaśny.

• Na przyszły tydzień o taką troskę proszę:

• Annę Kuglin, Barbarę Adamską, Małgorzatę Baczyńską i Annę Filipak.

• 7.  Wszystkim naszym Drogim Parafianom i Gościom życzę dobrego wypoczynku niedzielnego i błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym nowym tygodniu oraz opieki naszej Patronki Matki Bożej. Pozdrawiam Parafian starszych i chorych przebywających w domach i szpitalach.