Służba liturgiczna

parafia Kamień ministranci

1. Ministrant jest pomocnikiem kapłana, pełni posługę podczas sprawowania Mszy Świętej i pozostałych nabożeństw liturgicznych.

2. Lektor natomiast odczytuje w trakcie Mszy Świętej i innych nabożeństw Pismo Święte (z wyjątkiem Ewangelii).

3. W Kościele katolickim występuje także funkcja ceremoniarza, jest to osoba odpowiedzialna za prawidłową organizację i przebieg liturgii.

W naszej parafii:

• liczba ministrantów: 9 osób
  • liczba lektorów: 5 osób

• Informacje ogólne:

• Przewodniczący: Grzegorz Kraczka
  • Wiceprzewodniczący: Mikołaj Sroka
  • Email: kontakt.ministranci.kamien@gmail.com
  • Chór parafialny

parafia Kamień chór

1. Chór parafialny pełni ważną rolę w zgromadzeniu liturgicznym.

2. Chór parafialny – jest to grupa osób powyżej 15. roku życia, która śpiewa podczas mszy świętych w wybrane niedziele i święta.

3. Do jego zadań należy przygotowanie oprawy muzycznej i wykonywanie śpiewu liturgicznego podczas Mszy Świętej i pozostałych nabożeństw.

4. Aby podtrzymać śpiew u wszystkich uczestników liturgii, powinien być usytuowany w pobliżu ołtarza.

5. Chór może wykonywać: śpiew na wejście (antyfona, motet lub odpowiednia pieśń), śpiew przed Ewangelią, na przygotowanie darów, podczas Komunii św. i na zakończenie Mszy św.

• Przewodnicząca chóru: Pani Ewa Jakóbik
  • Miejsce spotkań chóru: Izba tradycji „Wolnica” (w pierwsze środy miesiąca – plebania)
  • Data spotkań chóru:
  • Środy, godzina 19:00

Schola liturgiczna

parafia Kamień schola

1. Schola liturgiczna pełni ważną rolę w zgromadzeniu liturgicznym.

2. Do jej zadań należy przygotowanie oprawy muzycznej i wykonywanie śpiewu liturgicznego podczas Mszy Świętej i pozostałych nabożeństw.

3. Oprócz tego schola ma na celu wspomaganie wiernych w czynnym uczestnictwie w liturgii.

4. W naszej parafii odbywa się z udziałem dzieci.

• Przewodnicząca scholi: Pani Ewa Jakóbik
  • Miejsce spotkań scholi: Plebania
  • Żywy Różaniec

parafia Kamień Żywy Różaniec

1. „Żywy Różaniec” – jest to wspólnota osób, które codziennie odmawiają przynajmniej jedną dziesiątkę różańca.

2. Składa się ona z 20 osób

3. Każda osoba należąca do tego stowarzyszenia przez miesiąc rozważa jedną, przydzieloną jej Tajemnicę Różańca Świętego.

• Przewodniczące „Żywego Różańca”: Pani Walentyna Kozioł i Pani Krystyna Gara
  • Miejsce spotkań: Plebania