parafia rzymskokatolicka Kamień

Parafia rzymskokatolicka

pod wezwaniem

Opieki Matki Bożej

w Kamieniu

Wizytacja księdza biskupa Damiana Muskusa


Zgodnie z zapowiedzią w sobotę 18 maja 2024 r. naszą parafię wizytował ks. biskup Damian Muskus. Uroczystość rozpoczęła się od spotkania z grupami parafialnymi oraz organizacjami społecznymi współpracującymi z nią (KGW, TPK, OSP Kamień z pocztem sztandarowym). Część oficjalną rozpoczął ksiądz proboszcz Wojciech Ćwiękała, który przedstawił krótko najważniejsze wydarzenia z dziejów parafii. Mszę świętą w intencji parafian celebrował oraz kazanie wygłosił ksiądz biskup, a liturgiczna służba ołtarza, schola, chór i mieszkańcy uczestniczyli aktywnie w tej celebracji. To ważne wydarzenie dla całej parafii zakończyły panie z Koła Gospodyń, składając na ręce księdza biskupa kwiaty oraz podziękowanie za wizytę.

parafia Kamień wizytacja biskupia1
parafia Kamień wizytacja biskupia2
parafia Kamień wizytacja biskupia3